Návšteva Big Buddha, Wat Kao Hua Jook, Wat Plai Laem a Striebornej pláže, Koh Samui

Návšteva Big Buddha, Wat Kao Hua Jook, Wat Plai Laem a Striebornej pláže, Koh Samui

Keďže som sa rozhodla odísť z Koh Samui skôr, ako som plánovala, z dôvodov, ktoré som opísal v článku Prečo nemám rada Koh Samui, navštívila som len ľahko dostupné miesta, na ktoré sa dá dostať bez motorky a bez prenájmu predraženého taxíka. Obľúbenými turistickými atrakciami na Koh Samui sú chrám Wat Kao Hua Jook, Veľký Budha (Big Buddha), Wat Plai Laem a krásna pláž Silver Beach.

Napriek tomu, že ma stále bolela noha po nehode na motorke, rozhodla som s k prvej atrakcii na Koh Samui, chrámu Wat Kao Hua Jook, prejsť,  pretože to nebolo ďaleko od môjho hotela na pláži Chaweng. Tento chrám sa nachádza na kopci. Po ceste na vrchol narazíte na Nathalie’s Art Palace a známy bar Q. Stále stúpam a zatáčam doprava. Nie je iná možnosť, pretože je to kruh. Potom konečne dosiahnem vrchol a ocitnem sa pri tomto malom chráme.

Wat Kao Hua Jook

cesta na Wat Kao Hua Jook

zlatá chrám Wat Kao Hua Jook

Wat Kao Hua Jook

Veľmi ma prekvapilo, že jediní turisti, ktorí sa na chrám prišli pozrieť, bol iba jeden thajský pár. Neboli tu žiadni zahraniční turisti, aj keď sa miesto nachádza len pár minút chôdze od Chawengu. Je to malý chrám v zlatej farbe. Z vrcholu je pekný panoramatický výhľad na Chaweng a okolie. Chrám je známy aj pre repliku Buddhovej stopy, ktorá je uložená vo vnútri chrámu.

výhľad Wat Kao Hua Jook

Chrám na Koh Samui

Chrám na Koh Samui

Chrám na Koh Samui

Druhé miesto, ktoré som chcela vidieť je chrám, ktorý je jednou z najnavštevovanejších atrakcií na Koh Samui, Wat Plai Laem. Mala som však problém sa k nemu dostať. Na ulici pred jedným obchodom som čakala Songtaew. Majitelia sa mi snažili pomôcť, ale buď boli tieto typické thajské dopravné prostriedky už plné, alebo nešli týmto smerom. Milá pani z obchodu mi ponúkla, že ma do chrámu zavezie, pretože potrebovala ísť autom presne na tú stranu ostrova, kde sa chrám nachádza.

Wat Plai Laem pozostáva z niekoľkých menších chrámov a dvoch veľkých sôch – Guanyin, bohyne súcitu a milosrdenstva a sochy Buddhu. Je to moderný chrám vytvorený pred pár rokmi. Chrám je pekne udržiavaný a nachádza sa v ňom oveľa viac turistov, ako v prvom chráme.

Wat Plai Laem

Chrám veľkého Buddhu

Chrám Veľkého Buddhu

Veľký Buddha

Veľký Buddha - Koh Samui

Veľký Buddha na Koh Samui

Veľký Buddha width=

Wat Plai Laem

Bohyňa Guanyin

Wat Plai Laem

Z chrámu Wat Plai Laem je to len 10 minút chôdze k slávnemu Veľkému Budhovi. Tak som sa tam prešla. O pár minút sa ale spustil veľmi silný dážď. Utekám sa schovať do prvej a jedinej reštaurácie, ktorá sa nachádzala pri ceste. Prekvapilo ma, že v reštaurácii visí slovenská vlajka. Toto sa len tak často v Ázii nestáva. Zistila som, že majiteľ je Slovák. Obaja sme sa tešili, že sa môžeme rozprávať v rodnom jazyku. Vždy je skvelé niekde vo svete stretnúť krajanov. Keď prestalo pršať, pokračovala som na ceste k soche Veľkého Budhu.

12 metrov vysoká socha Budhu bola postavená v roku 1972 a nachádza sa v areáli chrámu Wat Phra Yai, čo aj v preklade znamená chrám Veľkého Budhu. Pred schodmi vedúcimi k soche je množstvo stánkov so suvenírmi. Chrámový komplex je postavený na malom ostrove. Z vrcholu sú nádherné výhľady na okolité pláže. Keď som preskúmala všetko, čo sa dalo, späť na pláž Chaweng som sa dostala na songthaew s ostatnými turistami.

Big Buddha chrám

Big Buddha chrám

Večer som strávila na pive v známom bare na Koh Samui, Ark Bar. Tam som stretla dvoch Angličanov, s ktorými som sa dohodla, že si spoločne pôjdeme pozrieť na druhý deň ráno jednu z najkrajších pláží na ostrove – Silver Beach (Strieborná pláž).

Vôbec som neľutovala,, že som tu strávila Štedrý deň. Je to menšia pláž, ktorá sa nachádza asi 20 km od Chaweng. Dostanete sa tam songthaew, ktorý ide na pláž Lamai. Na Silver beach je krásna čistá voda, pekné veľké skaly a kľud. Na rozdiel od Chaweng, tu vás nikto neustále neotravuje s tým , aby vám predal zmrzlinu, šál, plážové sandále, umelého hada a tak ďalej.

Silver Beach, Thajsko

Strieborná pláž, Thajsko

I didn’t visit most of the things I initially planned to see in Koh Samui saw, but I don’t regret it and I’m more than happy that I left Koh Samui the next morning and went to the less commercial island Koh Pangan, where I planned to celebrate my birthday at a Novoročnej párty.

Väčšinu vecí, ktoré som pôvodne plánovala vidieť na Koh Samui, som nenavštívila, ale neľutujem to. Bola som naozaj rada, že som nasledujúce ráno mohla opustiť Koh Samui a odísť na menej komerčný ostrov Koh Pangan , kde som plánovala návštevu silvestrovskej párty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návšteva Big Buddha, Wat Kao Hua Jook, Wat Plai Laem a Striebornej pláže, Koh Samui
Táto stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti. Používaním tejto stránky súhlasíte so Zásadami ochrany osobných údajov.
Viac informácií