Nebezpečie v Zoe in Yellow v Chiang Mai – drogy na okrádanie turistov?

Nebezpečie v Zoe in Yellow v Chiang Mai – drogy na okrádanie turistov?

Zoe in yellow

Vo všeobecnosti som mala rada večierky v Thajsku. Mali vždy takú špeciálnu atmosféru, najmä na ostrovoch na juhu Thajska. Keď som prišla na sever Thajska do Chiang Mai, bola som sa pozrieť, ako to vyzerá v známej časti Starého Mesta v Chiang Mai – Zoe in Yellow, kam smeruje asi každý cestovateľ do 35 rokov. Nachádza sa tu niekoľko barov a klubov. Oblasť bola pomenovaná po najznámejšom bare Zoe in Yellow. Od prvej chvíle sa mi to tu nepáčilo a ani som sa tu dlho nezdržala. Okrem toho, celý areál sa o polnoci zatvára. Predtým som si aj prečítala nejaké recenzie na Tripadvisore. A väčšina vecí sa mi potvrdila, vôbec tu nie je dobrá atmosféra, ľudia sú tu strašne opitý a personál je teda dosť nepriateľský, najmä priamo v Zoe in Yellow.

Prvýkrát som sem išla ešte s mojimi dvoma anglickými kamarátmi, ktorých som stretla na juhu Thajska. Ja som mala len jedno pivo, ale jeden z mojich kamarátov vypil dva drinky, ale vyzeralo to, akoby ich vypil 10. Ledva stál na nohách a nevedel rozprávať. Vtedy som už tento bar podozrievala, že reálne dávajú turistom do nápojov niečo naviac. Po tejto noci som sa teda tomuto miestu vyhýbala.

Poslednú noc v Thajsku pred odchodom do Európy som nechcela byť sama, tak som sa opäť vybrala na toto zvláštne miesto. Dala som si jedno pivo a dala som sa do reči s jednou partiou chalanov. Najprv boli v pohode, a bavili sme sa o zážitkoch z Thajska. Ale po vypití jedného malého drinku ostali úplne mimo. Myslela som si, že už predtým pili. Potom si k nám prisadol jeden tichý chlapec zo Španielska. Sadol si predo mňa a začal sa so mnou rozprávať. Išli sme si objednať drink. Ja som ho pila veľmi pomaly. Po vypití asi polovice nápoja som sa začal cítiť veľmi zvláštne a začala sa mi točiť hlava. Spýtala som sa toho chalana, či si nemyslí, že nám niečo dali do nápojov. Pozrel sa na mňa a pohybom hlavy to zamietol. V tom momente sa mu zahmlil pohľad a spadol zo stoličky na zem ako kabela so zemiakmi. Reálne to vyzeralo tak, ako keby na pár sekúnd stratil vedomie.

Ani ja som sa necítila najlepšie. Premýšľala som, či radšej zostanem medzi ľuďmi čakať, čo sa stane, alebo sa sama vrátim do svojho hotela, ktorý sa nachádzal iba asi 5 minút chôdze. Poobzerala som sa okolo seba. A vedela som odpoveď. Musím sa vrátiť do hotela! Všetci ľudia boli úplne mimo realitu! Na 100% boli pod vplyvom niečoho. Nedialo sa to len Zoe in Yellow, ale aj v Reggae bare na rohu ulice. A naozaj to nevyzeralo, že by to spôsobil alkohol. Chcem len povedať, že nikdy v živote som sa takto necítila po vypití jediného piva a pol drinku. Toto by alkohol rozhodne nespravil.

Chcem vás len upozorniť na túto populárnu časť Chiang Mai, Zoe in Yellow. Ako som sa neskôr dozvedela, často tu dochádza aj k brutálnym bitkám, ktoré vyvoláva personál, ku krádežiam, niekedy aj k policajným raziám. A teraz pribudla aj takáto skúsenosť. Odporúčam vám vyhnúť sa tomuto miestu a ak tam naozaj chcete ísť, buďte opatrní. Ja som sa v poriadku dostala do hotela a tvrdo som zaspala. Ráno som sa cítila dosť zle, stále sa mi točila hlava, ale potom to v priebehu dňa ustála a ja som mohla normálne odletieť domov do Európy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nebezpečie v Zoe in Yellow v Chiang Mai – drogy na okrádanie turistov?
Táto stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti. Používaním tejto stránky súhlasíte so Zásadami ochrany osobných údajov.
Viac informácií