10 dôvodov, prečo nemám rada Koh Samui

10 dôvodov, prečo nemám rada Koh Samui

Koh Samui

Koh Samui je najväčší ostrov z troch populárnych ostrovov v Thajskom zálive. Ostrov je veľmi obľúbenou turistickou destináciou. Dôvodom je aj ľahký prístup na ostrov. Priamo na hlavnej pláži Chaweng sa totiž nachádza medzinárodné letisko. Počas mojej prvej cesty do Thajska som na pár dní navštívila Koh Samui. Nepáčilo sa mi tam. Ale chcela som dať ostrovu druhú šancu. Plánovala som zostať na ostrove dva týždne a celý ho preskúmať. Ale tak ako na prvej návšteve, aj teraz som po pár dňoch z ostrova doslova utiekla. Toto sú teda dôvody, prečo už ostrovu Koh Samui nedám tretiu šancu a prečo ostrov nemám rada.

Vysoké ceny

Na tomto ostrove je v porovnaní s inými thajskými destináciami drahé ubytovanie, drahé jedlo, drahé letenky, drahé zájazdy, a drahá doprava. Všetko je tam drahé. Chápem, že niektorí ľudia považujú ceny na Koh Samui za nízke, ale keďže som v Thajsku navštívila veľa miest a ostrovov, viem porovnať ceny s inými miestami a Koh Samui je v porovnaní s inými, oveľa krajšími miestami naozaj predražený.

Málo lokálnych reštaurácií

Počas svojich ciest rada objavujem nové chute. Rovnako ako mnoho cestovateľov, aj ja som zistila, že najlepšie a paradoxne najlacnejšie jedlo sa varí v malých reštauráciách, ktoré navštevujú väčšinou domáci. Vždy mi jedlo v takýchto reštauráciách chutilo a personál je tiež viac osobnejší. Bohužiaľ, takéto reštaurácie z Koh Samui takmer úplne vymizli. Nahradili ich nevýrazné a predražené talianske, izraelské, nemecké, francúzske a iné reštaurácie, pre ktoré určite nebudem cestovať do Thajska.

Je to preplnený ostrov

Koh Samui je preplnený, veľmi preplnený. Pred niekoľkými desaťročiami bol Koh Samui ostrovom s niekoľkými stovkami miestnych obyvateľov, väčšinou rybárov. Ale tieto časy sú už preč. Aj dnes tu stretneme len niekoľko miestnych obyvateľov. Ale okrem nich sú tu aj tisíce turistov z celého sveta a už naozaj nemáte pocit, že ste v Thajsku.

Príliš zastavané mestá

Rozvoj cestovného ruchu zahŕňa aj budovanie nových rezortov a hotelov. Všimla som si rozdiel aj počas mojich dvoch návštev medzi ktorými boli len tri roky. Na útesoch a vo vnútrozemí masívne vyrastajú nové vysoké budovy a pôvodný les so zvieratami postupne mizne. Koh Samui je husto vystavaný budovami, ktoré sa sem ani opticky veľmi nehodia. Na Koh Samui už môžete vidieť len málo z pôvodnej prírody bez ľudského zásahu.

Veľa zvieracích atrakcií

Na ostrove môžete vidieť množstvo predražených atrakcií, pri ktorých hrajú hlavnú úlohu zvieratá.. Všetky tieto atrakcie so slonmi, krokodílmi, motýľmi, byvolmi, hadmi atď. sú založené na biznise so zvieratami. Zvieratá sú tu v niektorých prípadoch až týrané; nežijú v dobrých podmienkach, pretože slúžia len na zarábanie peňazí. Tento biznis so zvieratami väčšinou podporujú bohatí turisti, ktorí sa chcú odfotiť a fotky so zvieratami potom dať na sociálnu sieť. Týmto vlastne podporujú tento špinavý obchod. Mnohým turistom je to ale naozaj jedno, aj keď vedia, o čo ide.

Chýba tu ostrovná atmosféra

Vďaka turizmu a atrakciám tento ostrov už stratil svoju atmosféru. Je to práve tá zvláštna ostrovná tropická atmosféra, ktorú v južnom Thajsku tak milujem. Z Koh Samiu už zmizla a toto sa už pravdepodobne ani nikdy nezmení. Ostrov stratil svoje čaro. Našťastie je v Thajsku ešte veľa miest, ostrovov a pláží, kde môžete túto úžasnú atmosféru zažiť. Ľudia, ktorí každoročne navštívia iba Koh Samui, si nevedia predstaviť, o čo vlastne prichádzajú.

Nahnevaní Thajčania

Podľa mojich skúseností sú Thajci vrúcni, usmievaví a priateľskí ľudia. Ale skúsenosť z Koh Samui je opačná. Väčšina Thajčanov, ktorých stretnete, je nahnevaná, nepriateľská a nervózna. Všimla som si, že sú už unavení z turizmu a všetko robia len pre peniaze. Ale keď som sa pozrel na správanie niektorých turistov, ani sa tomuto vlastne nečudujem.

Nepriateľskí turisti

Počas svojich ciest som sa stretávala s ľuďmi z celého sveta. Ľudia o mne hovoria, že som celkom priateľský človek, takže stretávanie sa s inými ľuďmi mi nerobí problém. Cestujem väčšinou sama, takže počas cestovania vyhľadávam spoločnosť iných ľudí. No zo všetkých miest, ktoré som vo svete navštívila, som mal najväčší problém s nadväzovaním nových priateľstiev práve na Koh Samui.

Šialená doprava

Na tomto ostrova nejazdia nebezpečne ako blázni iba turisti. Jazdia tak aj samotní Thajčania, ako som sa mohla presvedčiť prvý večer na ostrove. Každý rok sa na Koh Samui stane veľké množstvo nehôd a, bohužiaľ, niekoľko je aj tragických. Na plážach som pravidelne stretávala dochrámaných ľudí po nehodách s obviazanými končatinami. Deje sa to v celom Thajsku, no najhoršie je na tom samotný ostrov Koh Samui. Tieto nehody sú spôsobené často opitosťou vodičov.  Chcela som preskúmať ostrov na motorke, ale nakoniec som sa neodvážila, pretože som nechcel riskovať holý život.

Zlá energia

Všetky tieto veci spolu vytvárajú niečo, čo by sa dalo nazvať negatívna energia. Niečo tu jednoducho visí vo vzduchu. Nedá sa to vysvetliť, ale kombinácia všetkých faktorov sa naozaj spája do niečoho zvláštneho, nie dobrého. A je to dôvod, prečo sa na ostrove necítim dobre a na Koh Samui sa už nikdy nechcem vrátiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 dôvodov, prečo nemám rada Koh Samui
Táto stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti. Používaním tejto stránky súhlasíte so Zásadami ochrany osobných údajov.
Viac informácií