13 dôvodov, prečo som si zamilovala Thajsko

13 dôvodov, prečo som si zamilovala Thajsko

Thajská pláž

Thajsku som sa vyhýbala na začiatku svojich cestovateľských rokov, ako sa len dalo. Thajsko sa mi zdalo príliš komerčné a plné turistov. Ale pred Vianocami sa v Indonézii, kde som žila, začalo obdobie dažďov a ja som začal mať pocit, že potrebujem viac spoločenského života, stretnutia s turistami, večierky atď. Thajsko nie je ďaleko od Indonézie, tak som si kúpil jednosmernú letenku a o týždeň som pristála v Phukete. Je to jedna z najnavštevovanejších destinácií v Thajsku. Nečakala som to, ale v Thajsku som potom neplánovane zostala skoro dva mesiace a navštívila som viaceré destinácie. A prečo milujem Thajsko? Tu sú dôvody:

1. Šialenosť v pozitívnom zmysle 

Je to zvláštne, ale odkedy som začala cestovať a spoznávať nové krajiny,  okamžite viem vycítiť ducha danej krajiny. To sa stane okamžite, keď prídem do novej krajiny. To znamená, že po pár minútach strávených mimo letiska ma okamžite prepadne zvláštny pocit. Tento pocit mi hovorí, o čom bude nová krajina a aká atmosféra v nej bude. Cítim to nejak tak „zo vzduchu“. Napríklad v Indii to bolo duchovno, v Nepále pokoj a v Thajsku to bolo niečo úplne iné, úžasné. Môžem to identifikovať ako šialenstvo v pozitívnom zmysle slova spojené s veľkou energiou. Každopádne som sa po prvých minútach v Thajsku cítila výborne.

thai dishes

 

2. Lacné a čisté ubytovanie 

Thajsko je lacné. Nie je to síce najlacnejšia krajina v juhovýchodnej Ázii, ale stále je dosť lacná na to, aby ste tam strávili 2 mesiace a nezbankrotovali ste. Ubytovanie v Thajsku môžem celkovo hodnotiť za dobré. Nielen kvôli cene, ale aj kvôli kvalite izieb a bungalovov, kde som bývala. Thajsko je najčistejšia krajina z Ázie, ktorú som navštívil. Dokonca aj tie najlacnejšie izby boli čisté, mali všetko, čo som potrebovala, a cítila som sa v bezpečí. Nikdy som nemala problém nájsť ubytovanie, hoci som v Thajsku cestovala dvakrát počas hlavnej turistickej sezóny – december až február a nikdy som si nerezervovala ubytovanie pred príchodom do destinácie.

3. Úžasná príroda a pláže 

Príroda v Thajsku je jednoducho úžasná!!! Veľmi sa mi páči, že sa Thajci snažia udržiavať prírodu čistú, aspoň v turistických destináciách. Či už trávite čas na pláži alebo v horách na severe, v tejto krajine nájdete miesta, o ktorých ste celý život snívali. Keď som prišla na Koh Tao, mala som pocit, že som prišiel do umelého sveta s umelým bielym pieskom, tyrkysovou vodou, palmami a umelými obrovskými leštenými kameňmi. Toto miesto bolo tak krásne, že vyzeralo až nereálne. Do toho si pridajte západy slnka a uvedomíte si, že ste v raji.

thai beach

 

4. Budhizmus

Budhizmus v Thajsku je z veľkej časti súčasťou théravádskej školy, ktorú nasleduje 90% populácie. Pre mňa je to náboženstvo alebo filozofia mieru a pokoja. V Thajsku môžete vidieť budhistické obrady v chrámoch, usmievajúcich sa mníchov a sochy Budhu po celej krajine.

5. Chrámy

Ak máte chuť aj na niečo iné, ako obdivovanie thajskej prírody, môžete urobiť zmenu a navštíviť thajské chrámy. V Thajsku sa nachádza odhadom 40 000 budhistických chrámov. Máte teda čo robiť (:  Medzi najkrajšie a najrušnejšie patrí Veľký palác v Bangkoku, Ayutthaya a Biely chrám v Chiang Rai.

Grand palace

 

6. Organizovaná a pohodlná doprava 

Do Thajska nie je problém prísť bez vopred objednanej dopravy do cieľovej destinácie, pretože všade nachádzate cestovné kancelárie, kde si môžete zarezervovať autobusy, lode, lietadlá, úplne všade do krajiny. Rezerváciu si môžete urobiť aj v ten istý deň, kedy chcete cestovať. Doprava je veľmi dobre organizovaná, rýchla, pohodlná a lacná.

7. Chutná kuchyňa 

V porovnaní so susednými krajinami má Thajsko úžasnú chutnú kuchyňu. Thajci používajú veľa zeleniny, takže jedlá sú veľmi čerstvé, čo je dôležité v tomto tropickom prostredí. Môžete si vybrať medzi pikantnými, nekorenenými jedlami, vegetariánskymi alebo mäsovými jedlami. Je tu aj veľa jedál s rybami a morskými plodmi. V niektorých reštauráciách vám ich šéfkuchár zabije rovno pred očami, aby ste si boli istí, že je jedlo čerstvé. Ak ste v Thajsku, mali by ste vyskúšať rôzne druhy exotického ovocia a šťavy. A pre fajnšmekrov, Thajsko ponúka aj špeciality ako sú kobylky, tarantuly či vyprážané škorpióny.

thai dish

 

8. Pocit bezpečia 

Pre mňa ako sólo cestovateľku je pocit bezpečia veľmi dôležitý. V každej krajine, v ktorej som doteraz cestovala, som mala oveľa väčší rešpekt. Niekoľkokrát som sa vracala do hotela neskoro v noci alebo som sa ocitla na určitých miestach úplne sama, ale nikdy som nemala strach. Jediná horšia skúsenosť bola v barovej časti v Chiang Mai. Každopádne sú všeobecne Thajci mierumilovní, usmievaví ľudia, ktorí sa vám budú snažiť pomôcť alebo poradiť, nie ublížiť.

9. Thajský gýč 

IMusím sa priznať, v Európe neznášam gýč. Ale ten thajský gýč sa mi zdal celkom vtipný. V obľúbených turistických destináciách sa všetko leskne, všetko bliká. Mne tu dokonca pripadali gýčové aj psy (: Na uliciach si môžete kúpiť všetky druhy gýčových predmetov vrátane masiek, svietiacich mečov a umelých výkalov.

???????????????????????????????

 

10. Tolerancia

V zásade sa všetci ľudia v Thajsku navzájom tolerujú. Turisti z celého sveta sa tolerujú navzájom, Thajci tolerujú turistov a turisti tolerujú Thajcov. Všetci ľudia tolerujú  zvieratá, nikto neodsudzuje prostitútky a ladyboyov, dokonca sa tu nejakým záhadným spôsobom znášajú aj mačky a psy. Všetci ľudia tu žijú v nejakom zvláštnom druhu harmónie a z tejto harmónie vyžaruje pocit neuveriteľnej slobody.

11. Sama, ale nikdy nie osamelá 

Milujem ten pocit, keď cestujem po svete sama. Do Thajska som tiež prišla sama, ale celé dva mesiace, okrem pár dní, som nikdy sama nebola. Spoznala som toľko úžasných ľudí a zažila som s nimi toľko úžasných chvíľ, že si oba výlety do Thajska budem pamätať celý život.

IMG_3010

 

12. Šťastie v ovzduší 

Myslím si, že Thajci sa vytvorili v ich krajine to, čo ľudia na celom svete vyhľadávajú, aby sa cítili dobre. Čistota, kvalitné ubytovanie za relatívne dobrú cenu, udržiavaná príroda a pláže, veľmi dobre zorganizovaná a pohodlná doprava, alkohol a veľa zábavy. Keď ľudia majú všetky tieto veci, sú šťastní. A turisti sú v Thajsku naozaj šťastní, takže tieto vibrácie šťastia sa šíria vzduchom. Úsmevy preto prichádzajú neustále odvšadiaľ, nielen od Thajcov, ale aj od ľudí z celého sveta.

13. Závislosť na Thajsku 

O Thajsku sa hovorí, že keď ľudia túto krásnu krajinu navštívia, musia sa do nej vrátiť. Predtým, ako som odišla do Thajska, nikdy by som si nepomyslela, že sa to stane aj mne. A stalo sa. Teraz už viem a som si istá, že sa do Thajsko znova navštívim.

 

A čo vy? Prečo milujete Thajsko? Alebo nenávidíte? 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 dôvodov, prečo som si zamilovala Thajsko
Táto stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti. Používaním tejto stránky súhlasíte so Zásadami ochrany osobných údajov.
Viac informácií