Ako vidieť za dva dni turistické atrakcie v meste Pai v Thajsku

Ako vidieť za dva dni turistické atrakcie v meste Pai v Thajsku

Yun Lai, Pai

Tento článok som napísala pre cestovateľov, ktorí chcú zostať v Pai iba dva dni a chceli by si pozrieť čo najviac zaujímavostí v tejto oblasti. Ja som v Pai zostala 5 dní. V Pai sa mi páčilo a počas prvých troch dní som si užívala len samotný pobyt v mestečku, reštaurácie, ľudí a krásny výhľad z mojej izby.

tony guest house, pai

Počas posledných dvoch dní som chcel preskúmať všetky zaujímavé miesta v okolí Pai. Dá sa to bez problémov stihnúť za dva dni. Najlepší spôsob, akým sa dá preskúmať oblasť Pai, je na motorke. Prenájom motorky je v Pai lacný a jednoduchý, a jazda je v tejto oblasti dostatočne bezpečná, pretože na cestách nie je takmer žiadna premávka.

Keď som sa pozrela na mapu, uvedomila som si, že niektoré turistické atrakcie v Pai sa nachádzajú južne a niektoré severne od mesta. Väčšina miest, ktoré by ste mali v Pai navštíviť, je bezplatná. Platený je len výhľad Yun Lai Viewpoint (20 Bathov) a kúpele Sai Ngam Hotsprings (40 Batov). Pai je zábavné miesto, a zaručene tu môžete zažiť veľa dobrodružstiev. Uži si to!

1. deň

Prasknutá zem -Land Split

Prvou atrakciou, ktorú som v Pai navštívila, bolo známe miesto s názvom Land Split. V roku 2008 prišlo zemetrasenie, a vplyvom dažďa alebo záplav praskla pôda a zem sa rozdelila na dve časti. Udialo sa to na pozemku istého farmára. Ten ostal v šoku, keď miesto zbadal, pretože pozemok praskol 2 metre na šírku a 11 metrov do hĺbky. Zničilo mu to úrodu a keďže už nemohol farmárčiť, začalo to vplývať aj na jeho príjmy. Preto premenil túto nešťastnú vec na turistickú atrakciu.

Keď som prišla na miesto, majiteľ pozemku ma srdečne privítal a ukázal mi chodník, ktorý vedie až k tejto bizarnosti. Land Split som si pozorne prezrela. Prechádzka trvá asi iba desať minút. Keď som sa vrátila, majiteľ ma zavolal sa do tieňa a priniesol mi jedlo a pitie. Všetko, čo som vyskúšala, bolo naozaj veľmi chutné. Najlepšia bola čerstvá domáca šťava.

Na tomto mieste nie je predpísané žiadne vstupné. Jednoducho zaplatíte toľko, koľko považujete za vhodné. Majiteľ so svojou manželkou sú od srdca milí a vôbec som sa tu necítila pod tlakom zaplatenia neadekvátneho množstva peňazí!

Prasknutá zem Land Split, Pai

Prasknutá zem Land Split, Pai

Prasknutá pôda, Land Split, Pai

Land Split, Pai

Vodopád Pam Bok 

Pokračovala som na motorke niekoľko kilometrov a prišla som na parkovisko pri vstupe k vodopádu Pam Bok. Prechádzka k vodopádu trvá asi iba 3 minúty. Vo vodopáde sa dá kúpať, a môžete dokonca skočiť zo skál do hlbokej vody. Vodopád je obklopený veľkými útesmi. Je tu ale aj ďalšia časť vodopádu, kde je menej ľudí. Musela som vyjsť do kopca, pričom som si musela dať pozor, pretože cesta bola veľmi šmykľavá. Dostala som sa k malému jazierku s malým vodopádom. Táto horná časť sa mi páčila viac ako prvá časť vodopádu.

Vodopád Pam Bok

Vodopád Pam Bok

Bambusový most 

Po návšteve vodopádu Pam Bok som pokračovala po tej istej trase niekoľko kilometrov ďalej a dostala som sa na miesto, ktoré sa mi veľmi páčilo – Bambusový most.

Miestni ľudia postavili tento most pre mníchov z chrámu, aby sa mohli jednoduchšie dostať k jedlu v dedine Bam Pambok. Most bol postavený z bambusu a je 815 metrov dlhý vo výške 1 – 2 metre nad zemou. Pomaly som sa prechádzala po moste a celkom si to užívala, pretože okolie naozaj krásne. Most je postavený na ryžových poliach obklopených horami.

Prešla až na koniec mosta, kde sa nachádza malý chrám. Mne osobne toto miesto prišlo veľmi magické.

Bambusový most, Pai

Bambusový most, Pai

Bambusový most, Pai

Bambusový most, Pai

Kaňon Pai 

Posledným miestom, ktoré som chcela tento deň navštíviť, bol kaňon Pai a sledovanie západu slnka. Kaňon Pai sa dá opísať ako úzke hrebene v červenej farbe so strmými údoliami a krásnymi výhľadmi.

Kaňon Pai je síce zábavné miesto, ale treba byť opatrní, pretože na hrebeňoch sa nachádzajú veľmi úzke chodníky a na niektorých miestach sú na oboch stranách hlboké útesy, a nedá sa tu ničoho pridržať.

Kaňon Pai

Kaňon Pai

Kaňon Pai

2. deň

Wat Nam Hu

Na druhý deň som zase v Pai naštartovala svoju požičanú motorku a vydala sa na cestu. Cestou na vyhliadku Yun Lai som sa zastavila pri chráme Wat Nam Hu. Je to pekný malý chrám a oplatí sa na pár minút zosadnúť z motorky a pozrieť sa na neho.

Chrám Wat Nam Hu

Chrám Wat Nam Hu

Chrám Wat Nam Hu

Vyhliadka Yun Lai 

Toto je naozaj krásne a pokojné miesto. Navštívila som ho ráno, kedy bolo na mieste len pár turistov, takže som si to tu veľmi užila. Vstupné je 20 bahtov, ale miesto je pekne udržiavané. Čaká vás tam krásny výhľad do údolia, ktoré je typické pre severné Thajsko. Cestou hore si dávajte pozor, posledná časť je naozaj veľmi strmá. Na vrchu som mala pocit, že sa s celou motorkou prekotím.

Vyhliadka Yun Lai

Vyhliadka Yun Lai

Vyhliadka Yun Lai

Vyhliadka Yun Lai

Čínska dedina Santichon 

Ďalší miestom výletu na motorke bola čínska dedina Santichon v blízkosti vyhliadky Yun Lai. Táto dedina je veľmi komerčná a je vlastne upravená len pre turistov. Keď ale idete z vyhliadky Yun Lai, oplatí sa sem aspoň pozrieť. Ja som si tu kúpila veľmi kvalitný čínsky čaj.

Čínska dedina Santichon

Santichon

Čínska dedina Pai

Čínska dedina

Čínska dedina

Vodopád Mo Paeng 

Na poludnie, keď sa už oteplilo, som prišla k vodopádu Mo Paeng, kde sa dá počas horúceho dňa schladiť. Odporúčam vidieť celý vodopád, pretože jednotlivé časti vodopádu s obrovskými skalami sú veľmi pekné. Vodopád ústi do plochého jazierka s plytkým dnom, ktorý je bezpečný aj pre deti. Ak ste trochu odvážnejší, môžete sa vo vodopáde aj šmýkať.

Vodopád Mo Paeng

Vodopád Mo Paeng

Vodopád Mo Paeng

Horúce pramene Sai Ngam

Vzdialenosť medzi vodopádom Mo Paeng a horúcimi prameňmi Sai Ngam je 15 km, prvá časť cesty vedie cez ryžové polia a malé dedinky. Potom sa dostanete na hlavnú cestu vedúcu do Mae Hong Son. Keď uvidíte odbočku k horúcim prameňom na pravej strane, pripravte sa, že vás zastaví lesnícka komisia a vypýta si 20 bahtov vstupné plus 20 bahtov za váš skúter. Odtiaľto je to 2,5 km po veľmi kopcovitej a strmej ceste. Keď však prídete do horúcich prameňov Sai Ngam, uvedomíte si, že cesta stála za to.

Horúce pramene Sai Ngam, známe aj ako Tajné horúce pramene, sú úplne prírodné a sú obklopené pralesom. Voda má 34°C. Kúpanie sa v prameňoch je veľmi uvoľňujúce a skvelé na relax.

Horúce pramene Sai Ngam

Horúce pramene Sai Ngam

Horúce pramene Sai Ngam

Biely Buddha

V horúcich prameňoch Sai Ngam som zostal asi hodinu a potom som sa vrátila do Pai, najedla som sa a okolo 17:00 som išla pozrieť Bieleho Budhu a sledovať západ slnka. Chrámový komplex zahŕňa dve budovy a niekoľko zlatých pagod. Aby som sa dostal na vrchol, musel som vyjsť 353 schodmi, ale výhľad na údolie Pai zhore je nádherný. Nebudete to ľutovať.

Biely Buddha v Pai

Biely Buddha v Pai

Biely Buddha v Pai

Dúfam, že vám tento článok pomôže vytvoriť plán na návštevu mesta Pai a zažijete vtipné chvíle pri objavovaní zaujímavostí v okoli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ako vidieť za dva dni turistické atrakcie v meste Pai v Thajsku
Táto stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti. Používaním tejto stránky súhlasíte so Zásadami ochrany osobných údajov.
Viac informácií