6 zaujímavých jednodňových výletov z mesta Ohrid

6 zaujímavých jednodňových výletov z mesta Ohrid

Opevnenie King Samoil

V Ohride som zostala 6 celých dní, pretože som chcela dobre spoznať nielen toto krásne mesto, ale aj menej známe miesta v okolí. Z Ohridu som teda robila rôzne jednodňové výlety. Počas objavovania týchto miest som zažila veľa pekných a zábavných momentov a mohla som lepšie spoznať túto balkánsku krajinu a miestnych ľudí. Toto je zoznam mojich odporúčaných vecí, ktoré by ste mali vidieť v okolí mesta Ohrid.

Kláštor sv. Nauna

Kláštor Saint Naun

Kláštor sv. Nauma je veľmi obľúbené miesto, ktoré je vzdialené 29 km od mesta Ohrid. Kláštor bol postavený v toku 905 mníchom s menom Naum. Ikony v kláštore patria k najlepším náboženským maľbám na celom Balkáne.

Ako sa tam dostať:

Existujú tri spôsoby – loďou, priamym autobusom z Ohridskej stanice alebo zdieľaným taxíkom z centra mesta.

Viac informácií o Kláštore sv. Nauma

Jaskynný kostol Archanjela Michael

radozda

Neďaleko dediny Radozda, len 26 km od Ohridu na západnom pobreží, sa nachádza tento zaujímavý kostol Archanjela Michaela, ktorý bol vybudovaný v jaskyni na skalách. Časť objavených fresiek je z 12. storočia.

Ako sa tam dostať:

Zoberte si autobus do Struga a taxi zo Struga do Radozda. Potom kráčajte hore kopcom do jaskynného kostola.

 Záliv kostí

Záliv kostí (Bay of bones) je základňa pre podvodnú archeológiu. Nachádza sa v 24 prehistorických domov na drevených platformách na jazere Ohrid. Je umiestnený blízko dediny Gradishte na hlavnej ceste, 16 km od Ohridu.

Ako sa tam dostať:

Vezmite si z Ohridu taxík alebo autobus na trase Ohrid – Ljubanista a vystúpte priamo v Zálive kostí.

Vyhliadka Galicica 

Galičica

Krásne výhľady na jazero Ohrid a priľahlé hory sa vám môžu naskytnúť z vyhliadky v Národnom parku Galičica. Toto miesto sa nachádza na asfaltovej ceste v národnom parku, ktorá spája Ohridské jazero a jazero Prespa.

Ako sa tam dostať:

Na toto miesto nejdú žiadne autobusy. Musíte si vziať taxík, ktorý stojí okolo 15 eur jedna cesta. Z tohto bodu môžete tiež vyraziť na turistiku. 

Dedinka Rečica

Rečica

Rečica je veľmi malá dedinka vzdialená 19 km od Ohridu. Táto dedina je známa prírodnými pračkami a sušiarňami.

Ako sa tam dostať:

Do Rečice nejdú žiadne autobusy. Musíte si zobrať autobus do dediny Kuratice z hlavnej stanice v Ohride alebo neďaleko centra mesta a vystúpiť ešte pred Kuraticou na križovatke s Rečicou. Potom musíte 3 km kráčať po asfaltovej ceste.

Viac informácií o dedinke Rečica.

Hadí ostrov Golem Grad

Hadí ostrov, Golem Grad

Golem Grad je ostrov na jazere Prespa, ktorý sa nazýva Hadí ostrov. Je to jediný ostrov v Macedánsku. Na ostrove môžete vidiť pelikánov, čiernych kormoránov, hadov, korytnačky, endemitné stormy a ruiny starých kostolov.

Ako sa tam dostať:

Musíte si vziať autobus do mesta Resen. Lístok stojí 150 DEN a cesta trvá 45 minút. Potom si vezmite taxi do Stenje, ktorý stojí 500 DEN. Odtiaľ musíte ísť loďou, ktorá vás odvezie priamo na ostrov.

Viac informácií o Haďom ostrove Golem Grad.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 zaujímavých jednodňových výletov z mesta Ohrid
Táto stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti. Používaním tejto stránky súhlasíte so Zásadami ochrany osobných údajov.
Viac informácií