Zábavné visiace mosty Mistico počas návštevy mesta La Foruna

Zábavné visiace mosty Mistico počas návštevy mesta La Foruna

visiace mosty v kostarike

Prírodný park Mistico hanging bridges (visiace mosty) sa nachádza pol hodiny jazdy od La Fortuny. Je to pekne vybudovaná cesta v džungli, na ktorej sa nachádza 6 visiacich mostov a 10 klasických mostov. Cena je 28 usd bez sprievodcu.  Môžete sa tam dostať taxíkom, autobusom a vysadnúť dole na križovatke a  kráčať hore k vstupu, alebo oficiálnym organizovaným výletom priamo z parku.

Mapa Visiace mosty La fortuna

Išla som taxíkom zavolaným z ubytovania a celú cestu som sa snažila rozprávať so šoférom s mojou španielčinou. Šoféri sú často vďačnými objektami na tréning jazyka. Cestou začalo pršať, tak som sa asi hodinu ráno skrývala pred dažďom v altánku pri vstupe do parku. Keď prestalo pršať, zaplatila som vstupné a vydala som sa na cestu. Hneď na začiatku bolo nádherné miesto s prístreškami. Keď som si ho obzerala, znova začalo pršať, tak som sa mohla rýchlo schovať. Toto bolo jediné miesto s prístreškami na celej trase. A aj posledný dážď, takže zvyšok cesty som prešla za sucha.

Park Misitico

Cesta je pekne upravená, prechádza sa cez džungľu. Táto aktivita je ale veľmi populárna, a preto tu bolo od rána veľa ľudí. Na prvých dvoch visiacich mostoch sa muselo čakať aj v rade, ale potom sa ľudia rozptýlili a išla som častokrát aj úplne sama. Kvôli ale tomuto značnému počtu ľudí boli zvieratá odplašené.

Chodníček visiace mosty kostariky

Džnugla visiace mosty kostariky

Čo sa visiacich mostov týka, bol to pre mňa celkom nečakaný adrenalín vzhľadom na moju „lásku“ k akýmkoľvek konštrukciám vo vyšších výškach. Niektoré mosty sú naozaj veľmi vysoké a tú hlbočinu vidíte presne pod nohami. K tomu si treba ešte predstaviť pohyb mosta zo strany na stranu. Ale je to naozaj krásne miesto.

visiace mosty v kostarike

visiace mosty v kostarike

visiace mosty v kostarike

V poslednej časti sa nachádza aj menší vodopád. Musíte k nemu zísť. Cestou hore som uvidela modro-červenú žabku pralesničku, ktorá dokáže meniť farbu a nehodno ju chytať alebo na ňu stúpiť, pretože je jedovatá. Úplne na záver cesty sa mi podarilo vidieť aj opice.

Visiace mosty k vodopadu

Visiace mosty - vodopad

žabka v kostarike

Opica v kostarike

Vyšla som von na recepciu. Bola už oveľa krajšia viditeľnosť ako bola ráno počas dažďa, tak som sa ešte išla pozrieť na vyhliadkové miesto pri parkovisko na majestátnu sopku Arenal.

Sopka Arenal z Mistiko

Napriek tomu, že su Mistico Hanging bridges extrémne populárne a plné, dnešný deň som si užila. Bola som v prírode a zažila som aj trochu adrenalínu. Keď budete v La Fortune, tak túto aktivitu naozaj odporúčam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zábavné visiace mosty Mistico počas návštevy mesta La Foruna
Táto stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti. Používaním tejto stránky súhlasíte so Zásadami ochrany osobných údajov.
Viac informácií