Mesto La Fortuna – turistická pasca pri krásnej sopke Arenal

Mesto La Fortuna – turistická pasca pri krásnej sopke Arenal

La Fortuna

Ako som sa dostala do mesta La Fortuna?

Pokiaľ nemáte auto, z Monteverde do La Fortuny sa môžete dostať dvoma spôsobmi.

  1. Verejnou dopravou – bude to trvať skoro celý deň a vyraziť treba skoro ráno. Najskôr sa treba dostať autobusom do mesta Tilaran, kde musíte prestúpiť na druhý autobus, ktorý obchádza celé jazero Arenal. Celá cesta vás vyjde do $10.
  2. Jeep-Loď-Jeep – tento spôsob preferuje väčšina cestovateľov, pretože je to najrýchlejší spôsob, a cesta je sama o sebe za dobrého počasia zážitok. Táto možnosť stojí $25.

Ja som taktiež zvolila druhú možnosť a v mojom penzióne v Monteverde La puesta del Sol som si zaplatila cestu do La Fortuna. Cesta prebiehala tak, že ma ráno vyzdvihol minivan, ktorý ma spolu s inými cestovateľmi priviezol na breh jazera Arenal. Nebol to prístav v pravom slova zmysle. V podstate na mieste nebolo vôbec nič, ani toalety. Tu sme chvíľu čakali na loď.

Cesta do La Fortuna

Výlet loďkou bol pekný. Loď bola celkom veľká, pohodlná a boli z nej krásne výhľady. Najskôr na okolitú krásne zelenú prírodu na brehu. Pobehovali tam dokonca aj kone.

A potom už na majestátnu sopku Arenal, ktorá sa týčila hneď pri jazere. Túto sopku je málokedy vidieť, pretože obvykle býva zahalená do oblakov, ale dnes som mala šťastie. Bola skvelá viditeľnosť a sopku bolo vidno celú.

sopka arenal

Na druhej strane jazera nás vyložili v prístave, kde nás opäť naložili do vanov a odviezli do jednotlivých ubytovaní v La Fortune.

 

Oplatí sa ísť do mesta La Fortuna?

La Fortuna znamená v preklade šťastie. Ale cíti sa turista, ktorý prišiel do Kostariky za prírodou a zvieratami naozaj v La Fortune šťastný?

La Fortuna je asi najturistickejšie miesto v Kostarike. Kedysi to bola pokojná dedina, ale kvôli horúcim prameňom do nej začali prúdiť davy turistov. Tak sa pokojná dedinka postupne zmenila na turistické mesto a podľa môjho názoru (a nielen môjho) aj na turistickú pascu pascu. Nachádza sa tu síce veľa aktivít, ktoré môžete robiť, ale všetky sú predražené a väčšina z nich sa dá robiť za zlomok ceny niekde inde vo svete. Mne osobne celá oblasť prišla ako lunapark a od začiatku som sa tu necítila dobre v porovnaní s predošlými oblasťami v Kostarike, ktoré som už navštívila. Preto som aj môj pobyt skrátila z 5 dní na 2 celé dni.

Všade, kde sa v meste La Fortuna alebo jej okolí pohnete musíte platiť. Na tomto území už nemôžete spraviť ani krok bez toho, aby si niekto nepýtal za vstupné. Za úplne všetko. A v niektorých prípadoch sú ceny naozaj prehnané. Len tak pre príklad. Keď chcete ísť pozrieť vodopád, ktorý je síce pekný, ale nie je ničím obzvlášť zaujímavý, a cesta k nemu trvá len 15 minút, čiže celý výlet je veľmi krátky, musíte zaplatiť $18. Táto cena je naozaj prehnaná.

La Fortuna

La Fortuna

 

Čo sa dá robiť v meste La Fortuna?

Ako som už zmienila vyššie, La Fortuna ja ako lunapark pre dospelých. Poskytuje vám veľa zábavných aktivít, za ktoré si musíte ale aj riadne priplatiť. Medzi najnavštevovanejšie veci patrí:

Návšteva termálnych prameňov: V okolí mesta La Fortuna sa nachádzajú viaceré termálne pramene. Pár z nich je síce bezplatných, ale sú veľmi preplnené. Ostatné sú za poplatok. Niektoré sú lacnejšie, iné luxusnejšie. Medzi bezplatné patrí napríklad El Choyin, ale treba si dávať pozor, pretože na mieste boli zaznamenané krádeže. Medzi lacnejšie, menej luxusné termálne kúpele, patria Termalitas Del Arenal ($10), Kalambu ($16), Los Lagos ($16), Titokuv ($23), Paradise Hot Springs ($28) a medzi luxusnejšie patria napr. Baldi ($39), Ecotermales Hot Springs ($44), The Royal Corin ($49) alebo najkrajšie a najluxusnejšie kúpele Tabacon ($89). K jednotlivým termálnym prameňom uvádzam aj základné denné vstupy, pričom niektoré kúpele sú súčasťou ubytovacích zariadení, ale dá sa do nich zakúpiť denný vstup.

Turistika: Zopár turistických trás sa nachádza pri sopke Arenal. Konkrétne v Národnom Parku Arenal alebo cesta Arenal 1968.

Bogarin trail: Menšia prírodná rezervácia plná leňochodov na okraji La Fortuny.

Mistico visiace mosty: Prechádzka v džungli spojená s prechodom visiacich mostov.

Jazda na koni: Na jazdu na koni sa dá ísť do oblasti sopky Arenal.

Vodopád La Fortuna: Tento vodopád sa nachádza 10 minút jazdy z La Fortuna. Treba prekonať 500 schodov. Vstupné je $18.

Rafting: Na rieke Balsa, ide o 2 a 3 stupeň. Zvyčajne trvá niekoľko hodín.

Ziplining: Toto je obľúbená aktivita u turistov. Ziplining sa nachádza priamo v džungli.

Čokoládová a kávová tour: Na týchto jednodňových organizovaných zájazdoch sa naučíte niečo o čokoláde alebo káve.

 

A čo som navštívila ja?

Keďže som si pobyt v La Fortune skrátila a ostali mi 2 celé dni, rozhodla som sa, že im venujem tomu, kvôli čomu som do Kostariky prišla. Kvôli prírode a zvieratám. Tak som navštívila Visiace mosty Mistiko a Bogarin trail s leňochodmi. A dobre som urobila.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mesto La Fortuna – turistická pasca pri krásnej sopke Arenal
Táto stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti. Používaním tejto stránky súhlasíte so Zásadami ochrany osobných údajov.
Viac informácií