Pochod nočnou džungľou v Monteverde v Kostarike

Pochod nočnou džungľou v Monteverde v Kostarike

nočný pochod - skorpion pod UV svetlom

V Kostarike  sa robia nočné výlety do džungle na viacerých miestach, keďže väčšina zvierat, až 80%, je aktívnych práve po zotmení. Ja som sa rozhodla, že tento pochod uskutočním v Monteverde, kde som ostala niekoľko dní.

Mala som zistené, že tieto tours by mali stáť okolo 25 eur. Nočný pochod som si zajednala v mojom penzióne La Pueste del Sol za 28 usd, takže domáci mi to zajednal za férovú cenu. Túry obvykle trvajú medzi 1,5 až 2 hodinami. Ide sa buď do džungle, na okrajové časti lesa alebo farmy. Pochody priamo v rezerváciách sú lepšie pre získanie informácií ohľadne fauny a flóry, ale nie sú najlepšie pre sledovanie zvierat. Ak vám ide čisto o zvieratá, odporúčané sú pochody na farme, ako napríklad Santa Maria nigh walk. Nočné pochody sa robia väčšinou na intervaly. To znamená, že organizácia, ktorá ich robí, má denne napríklad 3 rôzne časy začiatkov pochodov. Hovorí sa, že najlepšie je ísť na druhý turnus, pretože sprievodcovia už vedia, kde sa zvieratá nachádzajú. To znamená, že počas prvého intervalu trvá dlhšie, kým zvieratá objavia, pri druhom intervale už idú na istotu. Výlety sú zvyčajne aj s odvozom z ubytovania. Spoločnosti v Montevede organizujú nočné pochody približne rovnakej kvality.

Počkala som teda pred ubytovaním na minivan, ten vyzbieral postupne ľudí a priviezol nás k recepcii na začiatok farmy, kde sa platilo. Keď som išla zaplatiť všimla som si, že niektorí ľudia platili za ten istý pochod aj 60usd, takže je veľmi dôležité vopred si zistiť reálne ceny a nenechať sa oklamať človek, ktorý vám bude pochod rezervovať.

Po zaplatení nás rozdelili do skupín, dali nám baterky, podpísali sme papiere o bezpečnosti a zdravotnom stave, a vyrazili sme. Bola som s veľmi mladým sprievodcom a jedným Švédom. Sprievodcovia mali slúchadla, a dorozumievali sa medzi sebou. Keď niekto zbadal niečo nové, dal vedieť ostatným polohu a ostatné skupinky, čo najrýchlejšie prišli na dané miesto.

Za tie 2 hodiny sme videli spiaceho tukana, viacerých vtákov, zvedavého medvedíka kinkajou, dvoch hadov, malú žabku, tarantulu, škorpióna svietiaceho pod UV, hmyz čo vyzerá ako list.

nočný pochod v kostarike

nočný pochod v monteverde

nočný pochod

nočný pochod

nočný pochod - skorpion pod UV svetlom

mala žabka v kostarike

Ako by som túto tour objektívne zhodnotila? Ak ste v Kostarike, tak určite vám nočný pochod odporúčam. Netreba ale čakať žiadne dobrodružstvo a adrenalín v krvi tak, ako to bolo na nočnom pochode hlboko uprostred Amazonky v Peru. Tieto tours sú lacné a zvyčajne máte zaručené, že uvidíte niekoľko zvierat, ktoré by ste ťažšie videli počas dňa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pochod nočnou džungľou v Monteverde v Kostarike
Táto stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti. Používaním tejto stránky súhlasíte so Zásadami ochrany osobných údajov.
Viac informácií