Krásny vodopád Erawan pri Kanchanaburi v Thajsku

Krásny vodopád Erawan pri Kanchanaburi v Thajsku

Niet divu, prečo je sedemstupňový vodopád Erawan v národnom parku Erawan taký populárny. Tento vodopád pri Kanchanaburi je tvorený nádhernou sériou siedmich vodopádov, z ktorých každý má svoj vlastný tvar a charakter. Voda prechádza cez vápencové útesy, a výsledkom sú krásne modré jazierka, ale aj zaoblené skalné útvary pripomínajúce jaskyne. Vodopády Erawan ponúkajú krásnu scenériu, ale aj možnosť plávania. Kvôli horúčavám v tejto časti Thajska je kúpanie v týchto krásnych jazierkach pri vodopádoch veľmi lákavé.

Vodopád som navštívila so svojím nemeckým kamarátom. Z mesta Kanchanaburi sme sa sem dostali lokálnym autobusom.

Od parkoviska sa prechádza k prvému vodopádoch dláždeným chodníkom. Je to asi 20 minút chôdze od návštevníckeho centra a vodopád sa nazýva Ly Kung Lung. V tomto vodopáde sa nekúpalo príliš veľa ľudí. Bolo v ňom len zopár thajských rodín, ktoré sedeli na deke v tieni a robili si piknik.

Erawan vodopád

Aby ste sa dostali k druhému vodopádu Wung Macha, musíte vystúpať 170m od návštevníckeho centra. Za vodopádom je jaskyňa, ktorá bola veľmi populárna a veľa ľudí sa do nej snažilo dostať. Jazierko pod vodopádom bolo plné rýb.

Erawan

Národný park Erawan

NP Erawan

Tretí vodopád sa volá Pha Num Tok a je vzdialený od centra 220 m. Od druhého vodopádu to trvalo len pár minút chôdze do kopca. V jazierku bolo tiež veľa rýb a bol to zatiaľ najvyšší vodopád. Urobila som zopár fotiek z brehu a omočila som si nohy. Za chvíľku priplával kŕdeľ rýb a začal mi požierať kožu na nohách. Je to celkom zábavné, pretože to trvá niekoľko minút, kým si zvyknete na tento pocit. Strašne to šteklí. Potom sme sa prebrodili na druhú stranu, kde neboli žiadni ľudia, vyzliekli sa do plaviek a išli sa okúpať. Voda bola studená, ale veľmi osviežujúca. Chvíľu sme sa ohriali na slnku a potom sme pokračovali v stúpaní k štvrtému vodopádu.

Národný park v Thajsku

Erawan pri Kanchanaburi

Thajské ryby

Stupňovitý vodopád

Štvrtý vodopád Erawan pripomína tobogán. Tento vodopád sa volá Oke Nank Phee Seah a je vzdialený asi 520 m od návštevníckeho centra. Do vody sa môžete spustiť na zaoblenej skale tobogánu.

Vodopády v Thajsku

Po ceste k piatemu vodopádu sme videli niekoľko stromov ovinutých modlitebnými vlajočkami, ale aj farebné kúsky látku z hodvábu. Tieto predmety majú náboženský význam a zároveň slúžia ako neformálne chodníkov. 5. vodopád je známy aj ako Bua Mai Long a nachádza sa 1,12 km od návštevníckeho centra. Tento vodopád pozostáva z malých kaskád pretekajúcich medzi vápencovými útvarmi. Má množstvo travertínových jazierok. Môžete sa tam v pokoji schladiť a oddýchnuť si, pretože to nie je až také rušné miesto.

Erawan waterfall

Neskôr sa cesta sa trochu thoršila. Začali sme prechádzať úsekmi s rebríkmi a chodník bol oveľa užší. V tejto časti sme videli ďalšie vodopády, ktoré sú síce neoficiálne, ale sú rovnako krásne ako tie oficiálne. Dostávame sa k šiestemu vodopádu Dong Prouck Sa, ktorý sa nachádza 1,42 km od návštevníckeho centra. Dong Prouck Sa je široká viacvrstvová kaskáda s niekoľkými nižšími vodopádikmi a úžasnou farbou vody.

Erawan

Tyrkysová voda vo vodopáde

Vápencový vodopád

Na tomto mieste sme sa spýtali niektorých turistov na posledný vodopád, keďže sme nemali veľa času. Vodopád sa volá Phu Pha Erawan, a nachádza sa 1,4 km od návštevníckeho centra. Povedali nám, že chodník vedie cez vody, nachádza sa na ňom viac rebríkov a dokonca aj niekoľko úzkych a exponovaných úsekov. Keďže sme nemali viac času ani vhodnú obuv, rozhodli sme sa tento vodopád preskočiť, a pomaly sa vrátiť späť.

Tento siedmy vodopád sa nazýva Phu Pha Erawan a je známy svojimi tromi hornými segmentmi, ktoré klesajú cez zaoblený vápenec. Vyzerá ako tri slonie choboty. Podľa neho dostal celý vodopádový systém Erawan svoj názov. Erawan bol totižto trojhlavý hinduistický boh, u ktorého každá hlava pripomínala sloniu hlavu.

Cestovné tipy ohľadne Erawan vodopádu 

  • Vstupné do Národného parku Erawan je pre dospelých cudzincov 300 bahtov, pre deti 200.
  • Zdieľaný minivan si môžete zabezpečiť v hoteli alebo cestovných kanceláriách v Kanchanaburi za výhodnú cenu alebo sa tam môžete dostať verejnou dopravou z hlavnej autobusovej stanice.
  • Vodopády sa nachádzajú 64 km severne od mesta Kanchanaburi, sú veľmi dobre označené. Ak sa tam teda rozhodnete ísť sami, ľahko ich nájdete.
  • Dokončenie trasy trvá približne 2 až 3 hodiny. Po 15:00 sa zatvára prístup nad 4. stupeň. Takže ak prídete popoludní, zvážte najprv túru na najvyššiu úroveň a potom pomaly choďte dole.
  • Ak plánujete ísť aj na posledný vodopád, obujte si pevné topánky..
  • Vezmite si plavky, opaľovací krém a uterák.
  • Fajčenie je zakázané. V areáli je ale niekoľko miest, kde j legálne.
  • Pri centre sa nachádza niekoľko miest, kde si môžete kúpiť jedlo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Krásny vodopád Erawan pri Kanchanaburi v Thajsku
Táto stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti. Používaním tejto stránky súhlasíte so Zásadami ochrany osobných údajov.
Viac informácií