Zaspatá dedinka Santa Catalina, raj pre surferov s krásnymi čiernymi plážami

Zaspatá dedinka Santa Catalina, raj pre surferov s krásnymi čiernymi plážami

čierna pláž, Panama

Santa Calatina je koniec sveta. Dostať sa do nej z Boquete bolo veľmi náročné, preto som si radšej zaplatila minivan cez odskúšanú spoločnosť Hello Travel Panama. Vyzdvihli ma pred hotelom a bezpečne priviezli do Santa Cataliny. Keď som nasadla, neverila som vlastným očiam. V minivane sedela už Američanka, s ktorou som sa skamarátila na karibskom ostrove Bastimenos a Holanďanka, s ktorou sa vždy stretnem v dopravnom prostriedku pri presune z miesta na miesto už od Tortuguero v Kostarike, kedy so mnou išla na lodi.  Cesta teda prebehla rýchlo, celú sme ju s dievčatami prerozprávali.

Ubytovanie som mala zarezervované asi s najlepšou polohou v Santa Cataline: Hostal Familiar Rolo. Kvôli tomuto ubytovaniu som mala celkom pekný pobyt v tejto dedine, inak by sa mi tu asi až tak veľmi nepáčilo. Ubytovanie sa nachádza hneď nad plážou. Má pekne spravenú záhradu, hojdacie siete a ľudia sú tu k sebe veľmi priateľský.

ubytovanie v Santa Catalina

ubytovanie v Santa Catalina

Rodina spravujúca toto ubytovanie bola tiež veľmi starostlivá. Čo sa celkovo o ľuďoch v tejto dedine nedá povedať. Obyvatelia tu nič nerobia, vysedávajú pred polorozpadnutými domami a pijú alkohol. Bol tu problém sa aj najesť, lebo buď nič nemali a nechcelo sa im variť alebo sa im ani vôbec nechcelo otvoriť.

Na druhej strane je to raj pre surferov. Sú tu neskutočné vlny, najväčšie, ako som kedy videla, dlhé pláže s čiernym pieskom, aj polkilometrové odlivy s krásnym odleskom pri západoch slnka a panuje tu medzi turistami priateľská nálada. Celkovo táto dedinka pôsobí veľmi spomalene. Ak ale nesurfujete, je dosť možné po 1-2 dňoch sa tu začnete nudiť, preto odporúčam len krátku návštevu.

Jeden deň som strávila prechádzkou na vedľajšej čiernej pláži s francúzskou susedou z ubytovania. Prešli sme cez dedinu a dostali sme sa na pláž. Bol odliv, ale v pozadí boli vidieť obrovské vlny. Na čiernou piesku sa hrali psíci. Fúkal vietor a človek cítil neskutočnú slobodu a šťastie, že je práve tu a práve teraz.

dedinka Santa Catalina

obchod v Santa Catalina

dedinka Santa Catalina

čierna pláž, Panama

pláž, Santa Catalina, Panama

Napriek tomu, že nesurfujem, chcela som prísť na toto miesto, aby som si oddýchla pred dlhým letom domov. To som ale ešte netušila, ako dramaticky sa budú veci posledné hodiny pred cestou vyvíjať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zaspatá dedinka Santa Catalina, raj pre surferov s krásnymi čiernymi plážami
Táto stránka používa súbory cookies na zlepšenie používateľskej skúsenosti. Používaním tejto stránky súhlasíte so Zásadami ochrany osobných údajov.
Viac informácií